Ponia Laima dalinasi savo patirtimi atsinaujinant vonią
Monikos patirtis restauruojant vonią
Vonios įdėklas – tai, ko reikia neišvaizdžiai voniai
Kaip tinkamai prižiūrėti akrilinę vonią?
Akrilinis įdėklas – ne tik akrilinei voniai
Kodėl verta restauruoti seną vonią?
Ilgalaikio vonios naudojimo prevencijos priemonės
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis vonią?
Kaip atpažinti, kad jau laikas vonios restauracijai?
Rūdys vonioje: ką daryti?
Ilgai eksploatuojama vonia dažniausiai pasidengia rūdimis. O kartais nereikia ir ilgamečio vonios naudojimo – vonia pasidengs rūdimis, jei neskirsite laiko tinkamai vonios priežiūrai. Rūdys – vienas pagrindinių neprašytų „svečių“ vonioje, visiškai sugadinantis vonios išvaizdą, darantis ją nemalonią naudotis. Juk neprieštarausite, maudytis rudoje, rūdimis pasidengusioje vonioje, labai nemalonu.
Ką daryti? Kokios prevencijos priemonės? O ko imtis, jei rūdžių jau yra?
Pirmiausia, trumpai apie prevencijos priemones. Visos jos „susideda“ į teisingą vonios valymą. Voniai valykite naudokite tam skirtas priemones. Ypač valymo priemones atidžiai rinkitės, jei turite akrilinę vonią – joms tinka tik skystos valymo priemonės, savo sudėtyje neturinčios rūgščių ir abrazyvinių galelių. Valyti vonią galima skalbimo milteliais, skirtais skalbti rankomis. Kad apsisaugotumėte nuo rūdžių, vonią išplaukite po kiekvieno naudojimosi ja. Geriausia nuplauti švelnia šluoste ir muilu. Puikiai tinka paprastas ūkinis muilas. Nusausinkite vonią, kad joje nestovėtų vanduo. Dar vienas prevencinis aspektas – minkštas vanduo. Rūdžių atsiranda nuo itin kalkėto vandens, tad jei Jūsų vanduo pernelyg kalkėtas, pamąstykite, galbūt verta sumontuoti vandenį minkštinantį filtrą. Taip pat užtikrinkite, kad iš vonios maišytuvo į vonią nelašėtų vanduo. Tai pagrindiniai principai apsisaugoti nuo rūdžių.
Tačiau ką daryti, jei vonioje jau yra rūdžių ir ji atrodo neišvaizdžiai? Pradžiai galite bandyti vonią valyti, šveisti. Galite įsigyti cheminių priemonių kovai su rūdimis. Jei tos priemonės jau nebepadės, pasigaminkite mišinį iš terpentino ir druskos. Tepkite šį mišinį ant rūdžių pažeistų vietų ir šveiskite.
Tiesa, jei rūdys dar ne itin įsisenėjusios, galite pabandyti jas panaikinti „Coca cola“ gėrimu. Užpilkite ant rūdžių pažeistų vietų, palikite nakčiai, o ryte nuvalykite.
Rūdis galite šalinti citrina. Paimkite gabalėlį citrinos ir juo trinkite rūdis. Gali padėti ir actas. Suvilgykite šluostę acte ir trinkite rūdis. Tokiu pačiu būdu galite bandyti ir sodą – ji taip pat efektyviai kovoja su rūdimis vonioje. Tiesa, šios priemonės – soda, actas, citrina – netinka akrilinėms vonioms valyti.
Na, o jei minėtos priemonės negelbėja, rūdys yra įsisenėjusios, o vonia atrodo labai neišvaizdžiai, padės vonios restauravimas. Tai neilgai trunkantis procesas, po kurio Jūsų vonia atrodys it nauja – spindės, bus aklinančiai balta, švari ir nebus likę nė kiek rūdžių. Vonios restauravimas palyginti tylus darbas, todėl dirbantys specialistai netrikdys Jūsų ramybės ir nepaliks po savęs šiukšlių bei dulkių, nes vonios restauravimas – drauge ir švarus procesas. Vonių restauravimas galimas bet kokiai voniai, nepriklausomai nuo jos tipo ir nepriklausomai nuo jos būklės – idealiai atrestauruojamos net tos vonios, kurios atrodo tinkamos tik išmetimui.
užsisakyti