+370 670 06048 | 837 773 100 svarivonia @gmail.com

Kaip tinkamai prižiūrėti akrilinę vonią?

vonia vonioje vonios restauracija

Akrilinės vonios neabejotinai populiariausios rinkoje. Nesunku išskirti aspektus, kurie tai suponuoja: jos itin dailios, gerai laiko vandens šilumą, jos lengvos, nebrangios ir labai lengvai prižiūrimos. Bet... priežiūra reikalauja tam tikrų taisyklių laikymosi, o jei jų nesilaikysite – akrilinę vonią kaip mat sugadinsite. Tad kaip teisingai valyti akrilinę vonią?

Akrilinei voniai valyti naudokite tik švelnias šluostes ar kempinėles, kurios jokiu būdu nebraižytų ir nepažeistų akrilo. Geriausia vonias plauti vandenyje sudrėkinta šluoste arba su muilu. Idealus pasirinkimas – skystas muilas, dušo želė, tinka ir indų ploviklis, jei vonia pasidengusi riebalinės kilmės nešvarumais ar labai seniai valyta – tokiu atveju reikės mažiau šveisti ir trinti, palyginti su tuo, jei naudotumėte tik vandenį.

Prieš pradėdami valyti vonią pirmiausia ją praplaukite šiltu vandeniu. Skystį, kuriuo valysite, galite pilti į vonią, ant kempinėlės arba ištirpinti šiltame vandenyje ir į jį vilgyti šluostę ar švelnią kempinėlė. Akrilinę vonią valykite smarkiai jos netrindami. Paskui nešvarumus vėl nuplaukite šilto vandens srove. Išplovus akrilinę vonią rekomenduojama iškart ją ir nusausinti popieriniu rankšluosčių ar sausa švelnia šluoste.

Jei pastebėjote ant akrilinės vonios atsiradusių akmens nuosėdų, tai valykite jas iškart, neleiskite šioms nuosėdoms kauptis. Akmens nuosėdoms valyti naudokite minkštą šluostę ir citrinų sultis (galite ir actą, jei neturite citrinos). Citrinų sultimis ar actu suvilgykite šluostę ir švelniai patrinkite dalį, kurioje yra nuosėdų. Tada vonią nuskalaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite.

Akrilinės vonios gana jautrios mechaniniam poveikiui, pavyzdžiui, labai lengvai ant jų gali atsirasti įbrėžimų. Jei akrilinėje vonioje maudote augintinį, kurio nagai nenukirpti, jei į vonią statote kibirus, dubenis, ant kurių dugno gali būti smėlio, ir pan., tai tikėtina, jog akrilinė vonia bus subraižyta. Smulkius įbrėžimus nesunku užtaisyti. Iki pusės milimetro siekiančius akrilinės vonios įbrėžimus pašalinsite šiek tiek įbrėžimo vietą pašveitę smulkiu švitriniu popieriumi ir nupoliravę specialia poliruoti skirta pasta. Gilesnius įbrėžimus pašalinti bus sunkoka, poliravimo pastos nepakaks. Jei akrilinėje vonioje atsirado gilesnių įbrėžimų, geriausia, vonią restauruoti. Restauravimo procesas bus pigesnis negu nauja vonia, o rezultatas niekuo nesiskirs nuo naujos, spindinčios vonios. Restauravimas ilgai netrunka, šiuolaikinės technologijos labai pažangios ir leidžia vonia naudotis praėjus labai nedaug laiko po restauravimo proceso. Puikus pasirinkimas – akrilinis vonios įdėklas, suteiksiantis galimybę Jums taupyti ne tik pinigus, bet ir savo laiką. Maža to, toks restauravimo būdas visiškai nepažeis vonios apdailos, nereikės pašalinti senos vonios, o Jūs išvengsite nešvarumų ir dulkių namuose, kurių atsirastų senąją vonią keičiant nauja.

 

Atliktų darbų galerija

 

 

 Susisiekite dabar ir pasiūlysime optimaliausią sprendimą jūsų voniai!

+370 670 06048 | 837 773 100 info@voniurestauravimai.lt