Ilgalaikio vonios naudojimo prevencijos priemonės
Jei įsigijote naują spindinčią vonią ar restauravote senąją, tikriausiai esate suinteresuoti, kad tas žvilgesys, naujumo įvaizdis ir švara išliktų kuo ilgiau. Tam vonią reikia atitinkamai prižiūrėti. Tad kokios yra esminės prevencijos priemonės, kad vonia kuo ilgiau išliktų it nauja, daili ir maloni maudytis?
Pirmiausia, žinoma, tinkamas vonios valymas. Vonias, nesvarbu, kokio tipo vonią turite savo namuose, reikia valyti joms skirtomis valymo priemonėmis ir nenaudoti šiurkščių kempinių, kad nesubraižytumėte emalio arba akrilo. Ypač valymo priemonėms jautrios šiandien rinkoje labai populiarios akrilinės vonios. Pastarąsias galima valyti tik skystomis valymo priemonėmis arba rankomis skalbti skirtais skalbimo milteliais.
Antra, kada Jūs valote vonią: prieš naudojimąsi ar po naudojimosi? Jei pasirinkote pirmąjį variantą, darote didelę klaidą. Vonią reikia išvalyti po kiekvieno naudojimosi ja. Puikiausiai tam tinka švelni šluostė ir muilas (labai tiks ūkinis muilas). Išvalykite vonią ir kiek pradžiūvus nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Jei vonią valysite prieš naudojimąsi, ne po, tuomet nešvarumai, likę po maudynių, jau bus pridžiūvę ir juos pašalinti bus ženkliai sunkiau. Reikės cheminių valymo priemonių, kurios ilgainiui pakenkia vonios paviršiui.
Dar vienas svarbus aspektas – vonios montavimas. Montuojant vonią svarbu labai tiksliai sureguliuoti jos lygumą, kad vonią stovėtų ant lygaus pagrindo, nesvyruotų, būtų stabili. Jei vonia juda, tai iškyla emalio ar akrilo skilimo rizika.
Jei Jūsų vonia dengta emaliu, tai ilgalaikio naudojimosi prevencijai labai svarbu, kad į ją staigiai neleistumėte nei labai karšto, nei labai šalto vandens – staigūs temperatūros pokyčiai kenkia emaliui ir didėja rizika, kad jis sutrūkinės, o vonios paviršius, tikėtina, pasidarys nelygus, praras spalvą. Pradėkite nuo drungno vandens, kad vonios šonai įšiltų, o tada jau leiskite tokį vandenį, koks Jums reikalingas.
Neretai vonias aplanko nekviestas svečias – pelėsis. Jei Jūsų vonia įmontuota ir plytelės jungiasi su vonia, tai susijungimų vietose neretai aptinkamas pelėsis. Ne paslaptis, vonia – ideali terpė jam daugintis. Kad jo išvengtumėte, vėdinkite vonios patalpą, o vonios ir plytelių, sienos susijungimo linijas kruopščiai palykite, kad ten neužsistovėtų vanduo.
Taip pat nerekomenduotina vonioje prausti gyvūnėlių, turinčių aštrius nagus, bei plauti smėlėtų batų, drabužių, pilti vandens, likusio po grindų plovimo. Smėlio smiltelės braižo vonios paviršių.
Tai esminiai aspektai, kurių turite laikytis, jei norite kuo ilgiau turėti švarią, spindinčią vonią. Visgi jei Jūsų vonia jau praradusi savo išvaizdą, tai vonios restauravimas – puikus sprendimas. Atvykę specialistai užtruks vos 3–4 valandas, o Jūsų vonia bus pasikeitusi neatpažįstamai – švari, žvilganti.