Į ką atkreipti dėmesį, renkantis vonią?
Jei nusprendėte savo senąją vonią pakeisti nauja, tai susidursite su didžiule vonių pasiūla rinkoje. Tad jei nesate vonių ekspertas, pasirinkti, tikėtina, bus sunku. Todėl pateikiame esminius aspektus, į ką verta atkreipti dėmesį, renkantis vonią:
- Medžiaga, iš kurios pagaminta vonia. Mūsų rinkoje populiariausios trijų tipų vonios: ketaus, plieninės ir akrilinės. Rinkdamiesi įvertinkite šių vonių tipų privalumus ir trūkumus bei palyginkite su savo prioritetais. Ketaus vonios neskleidžia triukšmo, kai į jas leidžiamas vanduo, jose vanduo lėtai vėsta, o tvirta vonios konstrukcija užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą. Tačiau drauge ketaus vonios paviršius įšyla lėtai, o daugiausia sunkumų sukelia svoris – ketaus vonios sveria mažiausiai 120 kilogramų, todėl atsiranda papildomų sunkumų jas parsigabenant iš parduotuvės, atnešant namo (juo labiau, jei gyvenate ne pirmame aukšte), montuojant ir t.t. Plieninės vonios atspariausios braižymams, atsparios chemikalams, jos ženkliai lengvesnės. Akrilinės vonios lengviausios, privalumas – matmenų, formų įvairovė. Bet akrilinė vonia ypač jautri braižymams, cheminiams valikliams, tad šioje vonioje negalėsite užmerkti skalbinių, prausti gyvūnų, turinčių aštrius nagučius.
- Vonios kambario dydis. Jei Jūsų vonios kambarys yra nedidelis, rinkitės akrilinę vonią, kadangi šio tipo vonių formų ir dydžių pasirinkimas yra didžiausias. Tad galėsite pasirinkti mažesnę nei standartinė vonia. Taip pat akrilinė vonia bus lengva, todėl montavimas nedidelėje erdvėje bus kur kas patogesnis. Jei Jūsų vonios kambarys erdvus, tuomet galite rinktis didesnę, galbūt nestandartinės formos akrilinę vonią arba prabangią, tvirtą ir ilgaamžę ketaus vonią.
- Poreikiai ateityje. Jei ateityje norėsite į vonią įmontuoti, pavyzdžiui, hidromasažines sistemas, rinkitės akrilinę vonią.
- Praktiškumo aspektas. Jei mėgstate ant vonios krašto laikyti, pavyzdžiui, prausimosi priemonių, šampūnų buteliukus, vaikų maudynių žaislus ir pan., tai rinkitės vonią plačiais kraštais.
- Biudžetas – tai, žinoma, irgi lemiamas veiksnys, renkantis vonią. Pirmiausia, turite įvertinti, kiek Jūs galite skirti naujai voniai, ir pagal tai rinktis. Jei galite, netaupykite ir nesirinkite pigiausio varianto, įsigykite kokybiškesnę vonią ir galėsite džiaugtis jos privalumais ženkliai ilgiau, nei įsigiję pigią. Taip pat įvertinkite kainos santykį su vonios galimybėmis. Pavyzdžiui, jei siūloma labai pigi vonia, tačiau turinti papildomų privalumų, pavyzdžiui, įmontuotą hidromasažinę sistemą, tai kyla klausimas, kokia tos sistemos kokybė, jei vonia tokia pigi? Suprantama, tai masina, tačiau vadovaukitės sveiku protu ir pirkite tik kokybišką gaminį, o kokybė atitinkamai kainuos.
Jei tinkamai pasirinksite, tai savo naująja vonia galėsite džiaugtis ilgai. Tačiau jei negalite sau leisti įsigyti naujos vonios, šiandien rinkoje siūloma puiki išeitis – vonių restauravimas. Vonios restauravimas truks tik 3–4 valandas ir Jūs tik stebėsitės, kaip neatpažįstamai pasikeitė Jūsų vonia!