Nauja vonia senoje vonioje - tai greitas ir efektyvus būdas pigiai atsinaujinti seną vonią!
(įdėklų kiekis ribotas)
Atliktų darbų galerija Prieš ir Po
Kaip atliekamas vonios restauravimas technologija "Nauja vonia senoje vonioje"
Pažvelgus kritišku žvilgsniu į mūsų seniai naudojamą vonią, galime pamatyti nemalonų vaizdelį: vonia aprūdijusi, į ją įsigėrę nenuplaunami nešvarumai. O juk trokštame jaukumo, švaros ir patogumo. Tačiau neskubėkime išmesti senosios vonios, nes ją galima puikiai ir pigiai, be didelių pastangų atnaujinti, naudojant akrilinį vonios įdėklą.
Toks įdėklas – tai yra tam tikra vonios danga iš akrilo, visiškai sutampanti su jūsų senosios vonios formomis, kitaip sakant – „nauja vonia senoje vonioje“, nes šis įdėklas yra įtaisomas tiesiog jūsų senoje vonioje. Tiesiog jūs gaunate naują, unikalią vonią. Ši technologija jau daugiau kaip 30 metų yra plačiai naudojama Vakarų Europos šalyse. Latvijoje taip atnaujinamos vonios beveik 18, o Rusijoje – daugiau negu 12 metų. Toks vonių restauravimo metodas paplito Austrijoje, XX amžiaus viduryje - galime drąsiai teigti, jog šis sprendimas patikrintas laiko ir žmonių.
Bene didžiausia nauda Jums, jog nereikės išmontuoti senosios vonios, nenukentės ir vonios kambario plytelės. Svarbiausias dalykas yra tai, kad jums nereikės išmontuoti ir išmesti senosios vonios. Suderinant vonią ir jos įdėklą, gauname tarsi “termosą”, kuriame vanduo ilgai neatvėsta.
Akrilinis vonios įdėklas yra ilgaamžis ir jį tikrai lengva prižiūrėti. Įtaisydami savo senoje vonioje akrilinį įdėklą, jūs atnaujinsite vonią netapažįstamai, sutaupysite laiką bei pinigus. Jūsų vonia taps nauja, graži, šilta ir ekonomiška. Patikėkite tokios tikrai kiekvienas giminaitis ir kaimynas Jums pavydės.
Lietuvoje taip atnaujinamos vonios dar gana neseniai, todėl, galima sakyti, kad jūs įgysite ne tik naują, bet ir unikalią vonią.
Kaip tinkamai Išmatatuoti vonią?
Įdėklai dažniausiai naudojami senoms, dar tarybiniais laikais pagamintoms ketaus vonioms atnaujinti. Tokių vonių vis dar galima rasti daugelyje butų, ypač senesnės statybos namuose. Tokių vonių išmatavimai yra standartiniai, todėl įdėklai, gaminami jų atnaujinimui irgi yra vienodų matmenų.
Primename vonių išmatavimus. Jei vonia yra tiesi, tai jos ilgis gali būti 150 cm arba 170 cm., plotis 59-60 cm. Vonios gylis –40-45 cm.
Jei vonia yra „elipsės“ formos (į kojūgalį siaurėjanti), tai jos ilgis ir gylis yra toks pat, tik plotis galvūgalyje yra 60(57) cm, o kojūgalyje –50(51)cm.
Tačiau, prieš įsigyjant įdėklą ir atliekant visus darbus, vonią vertėtų išmatuoti.
Matuoti galima taip:
- Visų pirma matuojamas vonios ilgis, įskaitant ir bortus – nuo sienelės iki sienelės
- Išmatuojama vonios vidaus ertmė, neskaitant bortų
- Išmatuojamas tikslus atstumas iki dugno.
- Jei vonia yra nestandartinės formos, reikėtų atlikti detalesnius matavimus. Patartina išmatuoti ir vonios ilgį be bortų
Jei viskas atlikta teisingai, turi gautis tokie rezultatai:
- Jei vonios ilgis yra 150 cm, tai plotis be bortų turi būti 51 arba 59 cm, o gylis – 40-45 cm.
- Jei vonios ilgis yra 170 cm, tai jos plotis be bortų gali būti 51,55,56 arba 60 cm., o gylis 45 cm.
Nestandartinėms vonioms įdėklai yra gaminami. Standartinėms galima pasirinkti maždaug iš 10 įvairių įdėklų tipų.
Prieš pradedant montavimo darbus
Norint sumontuoti įdėklą, reikia iš anksto paruošti šiuos komponentus: silikoninį užsandarintoją ir montažines putas.
Šias medžiagas reikia parinkti itin atidžiai, nes:
• Įprastų putų kiekis, jas naudojant, labai padidėja, ir montuojant įdėklą, tai netinka
• Įprastas užsandarintojas taip pat mums netinka, nes jis gali būti biologiškai nepatvarus ir nepakanka. Todėl mes naudojam dvikomponentines montažines putas ir specialų, skirtą santechnikos darbams užsandarintoją. Iš pradžių yra atliekami paruošiamieji darbai ( geriausia, kad juos taip pat atliktų specialistas):
- Jei vonios bortai apdailinti plytomis ar plytelėmis, tai reikia jas pašalinti, ir išvalyti darbo vietą (bei vonią).
- Toliau reikia išmontuoti vandens nubėgimo sifoną. Jei sifono neįmanoma atsukti, jokiu būdu nemėginkite išmušti jų, geriau atsargiai išpjauti. Kaip paminėta aukščiau, tokius darbus geriausiai, kad aliktų specialistas turintis patirties.
- Po to išmontuojame perpildymo kanalą, atsukant pagrindinę veržlę. Galima, pasinaudojant šlifuokliu, padaryti įpjovą, nes taip bus lengviau išmontuoti. Atidžiai apžiūrėkite ir nustatykite perpildymo vietos sriegį. Tai būtina siekiant užtikrinti tinkamą įrengimo adapterio ir naujos veržlės įdėjimą.
- Akrilinis įdėklas dar kartą pamatuojamas pagal bortus ir, jei reikia, kraštai apipjaustomi bei nušlifuojami
- Būtina įdėklą įstatyti į vonią ir pažiūrėti, ar nėra kokių nors trūkumų. Įdėklas turi laisvai tlpti. Negalima naudoti plaktuko ar kokio kito sunkaus instrumento.
- Įdėklas išimamas iš vonios, į kanalizacijos angą įstatomas naujas kamštis.
Toliau montavimo darbai vyksta šia tvarka:
- Įdėklas įstatomas į vonią nuo sifono angos. Rekomenduojama jį toje vietoje prispausti, kad liktų įspaudas ir tą vietą dar pažymėti. Taip pat pažymėkite visas vietas, kur reikia išpjauti angas.
- Įdėklą išimkite, išpjaukite angas, jų kraštus nušlifuokite.
- Vėl įdėkite įdėklą, patikrinkite, ar viskas atitinka, ar gerai priglunda prie vonios, numatykite, kiek reikės montavimo putų, kuriomis užsipildys ertmės tarp įdėklo ir vonios.
- Sulyginkite vonios ir įdėklo nuokrypį.
- Įdėklą išimkite, užsandarintoją užpurškite ant perpildymo kanalo srities.
- Sumontuokite perpildymo kanalo adapterį, taip pat užsandarindami jį. Užsandarintoją užpurškite ir apie kanalizacijos angą atstumu nuo 23 cm. Užsandarintojas turi būti užpurkštas 1-2centimetrų pločio, o jo storis turi būti toks, kiek įdėklas yra atstojęs nuo kanalizacijos angos.
- Po to ant vonios dugno purškite montažines putas. Jos purškiamos zigzagu, tam , kad vėliau po akriliniu įdėklu nesikauptų anglies dvideginio dujos. Po to putos užpurškiamos ant vonios sienelių ir vėliausiai – ant bortų. Kiek putų purkšti reikia spręsti pagal tai, kaip glaudžiai prigludo įdėklas, jį matuojant.
- Toliau jau dedamas pats akrilinis įdėklas. Jį reikia įdėti greitai, per kokias 4- 5 minutes. Reikia atidžiai žiūrėti, kad atitiktų visi sujungimai, stebėti, kad niekas neatšoktų. Dedant įdėklą, reikia tolygiai, ramiai jį spausti prie vonios. Netgi rekomenduojama įlipti į vonią be batų ir imti spausti įdėklą kanalizacijos angos linkui, tuo pačiu metu alkūnėmis ir keliais lengvai spausdami sieneles. Patikėkite šį darbą specialistui, nes, kitu atveju galite sugadinti įdėklą.
- Į kanalizacijos groteles įsukite varžtą. Jos turi būti iš anksto apteptos užsandarintoju. Visą šį mazgą įstatykite į kanalizacijos angą, patikrinkite, ar gerai susijungė ir iki galo užsukite varžtą.
- Po to užsukite perpildymo kanalo veržlę. Prileiskite šalto vandens iki 1-2 cm iki perpildymo kanalo, jį užkimšę. Vonia pripildoma vandens kokioms 6-12 valandų, kad jo slegiamas įdėklas lygiai prisiklijuotų. Po to vanduo išleidžiamas. Maždaug po 5 val. Vonią jau galima saugiai naudoti.
- Jei darbus atlieka specialistas, viskas bus sumontuota per 2 valandas. Jei vis dėlto nuspręndėte darbuotis patys – ką gi, apsišarvuokite kantrybe ir nesitikėkite iš karto gerų rezultatų. Puikiausiai tokius darbus atlieka tik specialistai.
Ar tikrai man reikia "Nauja vonia senoje vonioje" technologijos?
Jūs norite atnaujinti savo vonią ir svarstote: o gal pirkti naują? Tačiau ieškote pačio ekonomiškiausio varianto. Palyginus su naujos vonios įsigijimu, technologija „nauja vonia senoje vonioje“ yra ekonomiškas variantas, tiek kalbant apie finansines, tiek apie laiko sąnaudas. Šios technologijos kaina – prieinama, ir jūs netgi galėsite sutaupyti. O rezultatas – puiki, spindinti vonia. Kadangi naudojamos naujausios technologijos, ir dirba puikūs mūsų voniuretauravimai.lt specialistai, toks vonios restauravimas ilgai neužtrūks, ir jūsų vonia atgims. Ši technologija yra labai populiari, nes:
- Rezultatas yra ilgalaikis. Įdėklas gali tarnauti ilgiau negu 20 metų. Įdėklus galima keisti.
- Restauravimas gana paprastas. Jums nereikės išmontuoti senosios vonios.
- Vonia gali būti bet kokios būklės
- Įdėklų būna įvairiausių dydžių, juos nesudėtinga pritaikyti bei vėliau prižiūrėti
- Sutaupomas laikas ir pinigai. Visas darbas atliekamas maždaug per 2 valandas.
- Įdėklas nekaupia purvo, nes akrilas beveik neturi porų. Taip pat ant jo nesidaugina mikroorganizmai.
- Įdėklas yra atsparus smūgiams, nes jo storis yra apie 4-6 mm
- Beje, įdėklai gali būti ne vien balti, o ir įvairių spalvų.
Tačiau įdėklo įsigijimas – tai dar tik pusė darbo. Svarbiausias dalykas yra montažas, kurį geriausia yra patikėti specialistui. Jei jau nusprendėte montuoti patys, turite gerai įsigilinti į visas instrukcijas ir apsišarvuoti kantrybe. Akrilinis įdėklas gaminamas iš tokios pat medžiagos (akrilo), kaip ir hidromasažinės vonios (jakuzzi) ir akrilinės vonios. Akrilas yra atsparus smūgiams, šilumai, ekologiškai nepavojingas. Jis nepagelsta, jį lengva prižiūrėti netgi plaunant paprastu muilu!
Eksploatacija
Labai svarbu, kad akrilinį įdėklą prižiūrėti paprasta. Plauti galima įprastomis priemonėmis. Didelis privalumas yra tai, kad akrilas yra ekologiškai saugus, ypač, kai tokioje vonioje maudomi vaikai. Svarbus ekonominis aspektas – akriliniai įdėklai gan gerai išlaiko šilumą, ir todėl galima taupyti šiltą vandenį. Tokioje vonioje vanduo per pusvalandį atvėsta tik vienu laipsniu! Vis dėlto, prižiūrint akrilinį įdėklą, verta atkreipti dėmesį į kai kurias detales:
- Nerekomenduojame naudoti valomųjų priemonių, kuriose yra spirito ar vaitspirito.
- Geriausia naudoti specialiai akrilinėms vonioms skirtas valomąsias priemones.
- Plaunant muilu ar kokia kita nestipria priemone, reikia naudoti minkštą kempinę.
- Rūdžių dėmes galima sėkmingai pašalinti skiestomis citrinų sultimis ar pašildytu actu.
- Jei akrilinė vonia netyčia apsibraižė, tai geriausia jį pašlifuoti specialia, akrilinių paviršių poliravimui skirta pasta.
- Akrilinė vonia atitinka visas sanitarines normas
Jei tinkamai prižiūrėsite įdėklą, tai juo realiai bus galima naudotis du garantinius laikotarpius ( garantinis laikotarpis gali būti 15-20 metų). Tokio tipo įdėklą prižiūrėti tikrai nesudėtinga, ir tam nereikia jokių didelių pastangų.
Pasirinkę akrilinį vonios įdėklą , jūs tikrai nesigailėsite, nes:
- Pigiai ir efektyviai atnaujinsite savo vonią.
- Akrilinę vonią yra lengva prižiūrėti.
- "Nauja vonia senoje vonioje" atitinka visas sanitarines normas, nekaupia mikrobų.
- Atsinaujinę vonią "Nauja vonia senoje vonioje" sprendimu sutaupysite karštą vandenį.
Daugiau informacijos apie vonios įdėklus ir kaip juos prižiūrėti:
Atliktų darbų galerija
Susisiekite dabar ir pasiūlysime optimaliausią sprendimą jūsų voniai!